opony letnie - co myślicie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • xtremesystems
    RS
    • 2010
    • 2254
    • Hyundai

    a nie lepiej cos bardziej sportowego do takiego auta

    Komentarz

    • logan_x
      Rider
      • 2011
      • 401
      • Octavia I (1U2)
      • BFQ 1.6 MPI 102 KM

      Może ktoś ma doświadczenia z nowością michelina crossclimate ?
      Dowiedz się wszystkiego o oponach Michelin CrossClimate! Informacje, oceny i rozmiary są dostępne na stronie Michelin. Sprawdź u najbliższego dealera opon Michelin i zdobądź swój komplet.

      Komentarz

      • Lukii
        Rider
        • 2015
        • 562

        Zamieszczone przez xtremesystems
        a nie lepiej cos bardziej sportowego do takiego auta
        Tylko 184 kucy - jaki sport
        W końcu pójdę w Nokiany Z Liny. Lepszą cenę dostałem więc kłama zapadła...
        Lukii

        Mój Brokuł

        Komentarz

        • xtremesystems
          RS
          • 2010
          • 2254
          • Hyundai

          180hp?
          z takim podejsciem nie bylo by polowy samochodow w na track Day czy superos

          Komentarz

          • Lukii
            Rider
            • 2015
            • 562

            W innym wątku gdzieś było że RSka nie jest samochodem sportowym tylko usportowionym więc tego się trzymam
            Lukii

            Mój Brokuł

            Komentarz

            • Leniwiec
              Rider
              • 2009
              • 624
              • Octavia IV (NX3)
              • DLBA 2.0 TSI RS 245 KM

              Koledzy, potrzebuję pomocy, ale nie tyle w kwestii wyboru opon, co cholernych etykiet UE.
              Model opony mam wybrany - Dunlop Sport Maxx RT 225/40/R18 (obecnie kończy żywot Dunlop Sport Maxx GT - na mokrym straszne badziewie).
              Rzecz w tym, że w sklepach są one różnie etykietowane. I o ile głośność to zakres 67-69 dB, a hamowanie na mokrym jest A-B, to opory toczenia mają przeskok B-F. Wszystkie opony mają takie same parametry - 92 Y XL. Więc w jednym sklepie potrafi być kilka wariantów teoretycznie identycznych opon.
              Powstaje więc pytanie co lepiej wybrać? A raczej jak duża może być różnica w spalaniu i przyczepności między B a F. Czy np. C to optymalny wybór? Czy może cały ten parametr można sobie w buty wsadzić w takiej sytuacji, i brać co tańsze :?
              Pozdro

              Komentarz

              • 1bizkit
                Rider
                • 2013
                • 361
                • Seat
                • BWA 2.0 TSI RS 200 KM

                Mój wybór na ten sezon padł na Hankook S1 Evo 2
                Octavia 2 RS-R 350hp

                Komentarz

                • xtremesystems
                  RS
                  • 2010
                  • 2254
                  • Hyundai

                  Afera z Volkswagenem sprawiła, że świat zaczął baczniej przyglądać się motoryzacji. Na efekty nie trzeba było długo czekać.


                  kolejny po conti

                  mialem takie podejzenia. sprawa najpewniej dotyczy wrd3 i wra3

                  w testach obie na sniegu wymiataja a wg mnie sa mocno srednie a duzo lepiej radza sobie na suchym (co osobiscie mi pasuje)

                  Komentarz

                  • adaś
                    Elegance
                    S_OCP Member
                    • 2006
                    • 876
                    • Volkswagen

                    Ja tam ostatnio cisnąłem laczkami WR D4 w kopnym śniegu i zero problemu. Auto idzie jak przecinak. Więc mój test te opony zdały celująco
                    Jest: VW Passat B6 04.2010 2.0 TDI CR CBBB (170KM/350Nm) http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=88468;
                    a do zadań miejskich: VW Lupo 1.4 AUD MY2004 (60KM/116Nm seria)
                    Była: O1 L&K kombi 1.9 TDI AHF 2001/2002 (160KM/356Nm by ECU Project)
                    O2 kombi 4x4 1.9 TDI BXE 2006 (147KM/345Nm by ECU Project)

                    Komentarz

                    • Mr0czny
                      Elegance
                      • 2009
                      • 948
                      • Octavia III (5E3)
                      • CHHB 2.0 TSI RS 220 KM

                      a ktoś mial już styczność znowymi Goodyear Eagle F1 Assymetric 3 ?

                      Komentarz

                      • xtremesystems
                        RS
                        • 2010
                        • 2254
                        • Hyundai

                        Zamieszczone przez adaś
                        Ja tam ostatnio cisnąłem laczkami WR D4 w kopnym śniegu i zero problemu. Auto idzie jak przecinak. Więc mój test te opony zdały celująco
                        a czytałeś kiedy proceder mial miejsce?

                        ja tez na kopnym cialem na d3 w granicach 60~80 km/h
                        jednak ich zachowanie bylo gorsze niż np goodyear ug7+

                        Komentarz

                        • Tavano
                          Classic
                          • 2015
                          • 3

                          Cześć,

                          piszę, ponieważ przekopałem trochę stron w tym temacie ale nie znalazłem odpowiedzi. Stoję przed kupnem opon i tu mam dylemat. Chodzi głównie o głośność opon, które zamierzam kupić, dlatego tu pytanie, czy warto dopłacać +/-100zł na oponie i zakupić Dunlopy SP Sport Bluresponse, czy do normalnej, raczej spokojnej, codziennej jazdy wystarczą Nexen N'Blue HD +?
                          Ogólnie pod względem wygody, bezpieczeństwa i prowadzenia będzie wszystko lepsze niż moje obecne wiekowe opony, dlatego tutaj wierze, że taki Nexen wystarczyłby w zupełności. Teraz pytanie, jakie profity zawarte są w tych stu złotych więcej na oponie? Czy będzie ciszej na Dunlopach?
                          Pytam, ze względu na to, że szukałem jakiś negatywnych opinii o tych Nexenach i... nie znalazłem?
                          A może jakieś inne propozycję, najlepiej tak do 1000zł komplet? Np. takie Pirelli P7?
                          Chodzi o opony 205/55/R16.

                          Tak wiem, wiem, Pirelli i Dunlopy wałkowane wiele razy, ale o tych Nexenach nie ma wiele!

                          Pozdrawiam!

                          Komentarz

                          • yunior81
                            RS
                            • 2010
                            • 1657
                            • Octavia I (1U2)
                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                            Bierz Dunlopy i sie nie zastanawiaj !!!! Goodyear'y sa jeszcze ciche i maja dobre parametry. Nie kombinuj bo szkoda kasy.

                            Komentarz

                            • dawcio
                              RS
                              • 2015
                              • 3430
                              • Octavia III (5E3)
                              • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                              Tavano, napisz do mnie,a napewno poniżej 1000zł za komplet znajdziemy coś z
                              CONTINENTAL
                              DUNLOP SP Sport Bluresponse
                              PIRELLI Cinturato P7
                              Dawid
                              czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                              Komentarz

                              • dragster
                                Elegance
                                • 2009
                                • 895
                                • Honda

                                Nowe testy opon letnich ADAC:

                                185/65 R15 H
                                Im ADAC Winterreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?


                                225/45 R 17 Y
                                Im ADAC Sommerreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?
                                Silnik R18A2.
                                http://www.dadrl.org.uk
                                http://www.lightmare.org

                                Komentarz

                                • ksyniu22
                                  Ambiente
                                  • 2010
                                  • 119

                                  a co myślicie o Bridgestone Turanza ER300?
                                  znalazłem takie ogłoszenie: http://allegro.pl/opony-letnie-bridg...044259982.html
                                  da się jakoś rozpoznać czy to faktycznie nówki czy nie?

                                  Komentarz

                                  • Octavianos
                                    L&K
                                    • 2010
                                    • 1130

                                    Zamieszczone przez ksyniu22
                                    a co myślicie o Bridgestone Turanza ER300?
                                    znalazłem takie ogłoszenie: http://allegro.pl/opony-letnie-bridg...044259982.html
                                    da się jakoś rozpoznać czy to faktycznie nówki czy nie?
                                    Hej, mam takie oponki, bardzo dobrze się prowadzi auto na nich nawet jak na mój rozmiar 195/65R15, są sztywne, nie uginają się na boki, bardzo dobrze odprowadzają wodę, miałem je zmieniać, ale chyba jeszcze rok pojeżdżę na nich , bo szkoda mi wyrzucać dobrych opon w sumie, bo mają 5 lat i lekko spękane...
                                    SIMPLY CLEVER
                                    Wiesz co dobre :-)

                                    Moja Maszyna
                                    http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=53846

                                    Komentarz

                                    • skipper.u
                                      Rider
                                      • 2011
                                      • 480
                                      • Superb III (3V3)
                                      • CGGA 1.4 MPI 80 KM

                                      Muszę kupić komplet 195/65 R15
                                      miałem brać CPC 5 ale sprawdziłem na oponeo i
                                      "Nasz faworyt" to Pirelli P1 Cinturato Verde
                                      "Super bezpieczna" to Dunlop SP Sport Bluresponse
                                      co radzicie?

                                      Komentarz

                                      • dawcio
                                        RS
                                        • 2015
                                        • 3430
                                        • Octavia III (5E3)
                                        • CHZD 1.0 TSI 115 KM

                                        skipper.u, pisz do mnie co Cię interesuje-coś wynajdę Ci
                                        Dawid
                                        czarna 2018 skoda octavia 3FL by dawcio

                                        Komentarz

                                        • ruwado
                                          RS
                                          • 2009
                                          • 14883
                                          • Octavia IV (NX3)

                                          skipper.u, ja na CPC 5 złego słowa nie powiem. Miałem w O I mam w O III
                                          pozdrawiam - Darek

                                          Komentarz

                                          • yunior81
                                            RS
                                            • 2010
                                            • 1657
                                            • Octavia I (1U2)
                                            • BFQ 1.6 MPI 102 KM

                                            skipper.u, bierz Dunlopa i bedziesz zadowolony

                                            Komentarz

                                            • Voit
                                              Elegance
                                              • 2010
                                              • 816

                                              Mam te Dunlopy. Ja jestem bardzo zadowolony, ale osoby które lubią pocisnąć i wejść ostrzej w zakręt narzekają, że opony są miękkie i pływają.
                                              Bo faktycznie są miękkie.
                                              Dunlop SP Sport Bluresponse to przede wszystkim opony bardzo komfortowe i ciche.
                                              Przy normalnej, spokojnej jeździe sprawdzają się świetnie.
                                              Nie mam na myśli jazdy powolnej, tylko normalną jazdę, bez szaleństw i popisów.
                                              Opony sprawdziły mi się w jeździe autostradowej, również w deszczu. Zawsze czułem się pewnie i czułem, że opony "trzymają".
                                              Moje poprzednie opony Goodyear Efficientgrip również były ciche i komfortowe, ale bieżnik miał sporo płytkich lamelek, które wraz ze zużywaniem się opony zaczęły zanikać...
                                              W Dunlopach bieżnik składa się z głębokich bruzd, które nie znikają wraz z przebytymi tysiącami kilometrów.
                                              ...Czy kupiłbym je jeszcze raz? Tak, jestem z nich bardzo zadowolony.

                                              Komentarz

                                              • beaviso
                                                Elegance
                                                • 2010
                                                • 767
                                                • Octavia II (1Z3)
                                                • BXE 1.9 TDI PD 105 KM

                                                Zamieszczone przez dragster
                                                Nowe testy opon letnich ADAC:

                                                185/65 R15 H
                                                Im ADAC Winterreifen Test werden die besten Reifen der verschiedenen Reifengrößen ermittelt. Welche Reifen haben sicheren Grip, welche sparen am meisten Sprit?


                                                225/45 R 17 Y
                                                https://www.adac.de/infotestrat/test...cePageId=31821
                                                Zaczynam na poważnie ignorować te testy. Jeżeli wg nich:

                                                Dunlop Sport BluResponse 185/65 R15 88H (miałem 195/65 R15 91H) ma bardzo wysoką notę w kategorii właściwości jezdnych na suchym (ocena 1.5 w skali 1-5, gdzie 1 to najlepsza) - chodzi o kategorię "pewność prowadzenia", a nie o hamowanie.

                                                Fulda SportControl 225/45 R17 94Y (miałem ten sam rozmiar, 91Y) ma słabą notę 3.5 w tej samej kategorii, to NIE MAM WIĘCEJ PYTAŃ.

                                                Na "pewnych" Dunlopach jeździło mi się Octavią jakbym pływał pontonem na wzburzonym morzu, a powyżej 150 km/h jakbym tracił czucie nawierzchni (po zmianie na CEC3 kontrola wróciła bez ingerencji w zawieszenie), podczas gdy rzekomo "takie kiepskie" Fuldy założyłem do Vectry C i latałem nią ze stałym 200 km/h po A1, a po zakrętach ogólnie ostro i byłem z nich bardzo zadowolony właśnie z pewności prowadzenia na suchym (bo niekoniecznie z trzymania na mokrym).

                                                M.
                                                666 4U

                                                Komentarz

                                                • Voit
                                                  Elegance
                                                  • 2010
                                                  • 816


                                                  ...Myślę, ze różnice w odbiorze tych opon wynikają z potrzeb i oczekiwań a przede wszystkim ze stylu jazdy.
                                                  Zamieszczone przez beaviso
                                                  (...) powyżej 150 km/h (...)
                                                  Zdarza mi się osiągnąć czasem taką prędkość, ale przyznaję, że "pływania" nie czuję.
                                                  Wręcz przeciwnie, czuję się pewniej, niż na Goodyearach po podobnym przebiegu.
                                                  Zamieszczone przez beaviso
                                                  (...) latałem nią ze stałym 200 km/h po A1, a po zakrętach ogólnie ostro (...)
                                                  ...No właśnie, ja tak szybko nie jeżdżę.

                                                  Zdecydowanie zgadzam się z beaviso w jednym - nie wierzę w testy.
                                                  Staram się uważnie czytać opinie użytkowników, a opinii użytkowników w internecie można znaleźć naprawdę sporo...

                                                  Komentarz

                                                  • xtremesystems
                                                    RS
                                                    • 2010
                                                    • 2254
                                                    • Hyundai

                                                    voit jaki masz rozmiar tych dunlopow?

                                                    Komentarz

                                                    Pracuję...